TeaDance.EU

СК „ТЕА Денс“ Държавни шампионки и Вицемеждународни шампионки по естетическа групова гимнастика

От 18 до 20 октомври 2017г. в столичната Зала „София„ се проведоха Държавно първенство и Международен турнир „Áкадемик Къп„ по естетическа групова гимнастика.

СК „ТЕА ДЕНС“ се включи в надпреварата с два отбора.

Във възраст 12-14 годишни нашите грации си извоюваха златните медали и станаха Държавни шампионки.

Състав на отбора – Савина Велкова, Микаела Брънзелова, Биляна Усева, Анджела Кръстева, Анита Цветанова, Ирена Цветанова и Мария Дамова с треньор Теодора Граматикова.

На Международния турнир Отбор 12-14 годишни влезна на финали с оценка след отборите на Русия и Финландия и равна с оценката на другия български отбор. На финалите нашите грации бяха изключително амбицирани да изиграят без грешка своята композиция. Въпреки голямото напрежение, те успяха да покажат максималните си възможности и се изстреляха на второто място и станаха Вицемеждународни шампионки.

На Държавното първенство, момичетата от отбор 10-12 годишни заеха 4-то място при една много силна конкуренция. Състав на отбора Дара Кръстева, Валентина Георгиева, Симона Стоилова, Ивана Иванова, Марина Йолова, Биляна Зафирова, Диляна Александрова, Антония Николова и Виктория Раденкова с треньор Теодора Граматикова. На квалификациите от Международния турнир момичетата ни  останаха на 0,150 от влизане във финалите.

Поздравления на нашите момичета и успех на следващите състезания до края на този сезон !